Projeler Pazarının Amacı

projeler pazarının amacı

Projeler Pazarının Amacı
Projeler Pazarının Amacı

Türkiye’de proje pazarlarına katılan projeler bir defaya mahsus yayınlanmakta fakat başka bir proje pazarına katılma şansı verilememektedir. Yatırımcı arayan yenilikçi fikirlere sahip olan kişiler için bu durum bu büyük sorundur. Bu projelerin patentleştirme süreci uzun olduğundan bir yatırımcı bulana kadar bu fikrin kayıt altına alınması gerekmektedir. 
Bilimler Akademisinin öncülüğünde oluşturulan projeler pazarı platformu başka 3. şahısların kendi fikirlerinizi kullanmaması için ISSN numarası ile projelerpazarı online dergisinde yayınlanacaktır.   
 Proje Pazarı’nın  amacı, girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi, yenilikçi fikirlerin kayıt altına alınması ve bu fikrin yatırımcılar tarafından görülmesi sağlamak, etkinliğe dahil edilen projelerin ISSN numarası ile projelerpazarı dergisinde yayınlanarak hem yerel hem de uluslararası boyutta yer edinmesini sağlamaktır.
Bununla beraber Akademisyenler, sanayiciler ,araştırmacılar ve öğrencilerin somut Ar-Ge proje fikirlerini yayınlayabileceği ve hayata geçirebilecekleri bir ortam sağlanmak ve öğrencilerin AR-GE Projelerine özendirilmesi amaçlanmaktadır.